LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edi Rama tremb socialistët/Lamtumirë! Gati qeveria teknike!

1 Prill 2017, 18:29, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama nuk e ka kaluar 1 Prillin pa një gënjeshtër. Në rrjetet sociale, Rama njofton se do të mbyllë rubrikën “AMACORD”, pasi sipas tij, do të bëhet gati për krijimin e qeverisë teknike. Por, më tej, ai shton se gjithçka është humor, me rastin e 1 Prilli.

Ja reagimi

?AMARCORD

Të dashur miq, ky i sotmi është edicioni i fundit i rubrikës Amarcord! Sepse sapo ka përfunduar përgatitja për krijimin e qeverisë teknike dhe kjo rubrikë do të mbyllet, bashkë me këtë faqe!

Lamtumirë!!!?.?

?Sot, gjithkush mund të thurrë një rrenë, me lezet për të tromaksur një çast miqtë me hilaritet? Helbete, dita e rrenave është dhe nuk bëhet qameti! Po sa për rrenat e çdo dite tjetër, mos e çani kokën. Nuk ka çadër që i?a fsheh mërzinë dhe i?a mbron rrenës statujën, prej diellit të së vërtetës? Siç e thotë Konica diku, ngaqë statuja nuk ish as mermeri as bronxi, po prej hallve, ngjau një gjë e mërzitur. Dhe hallva nisi të shkrijë nën rrezet e diellit??, shkruan më poshtë Rama, duke sqaruar shakanë e tij.

Lajmet e fundit nga