LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse mungon dialogu me Bashën?/Si i shmanget Rama gazetares franceze

1 Prill 2017, 20:25, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “France24”, gjatë vizitës në Francë. Ndër të tjera, Rama është pyetur nga gazetarja franceze edhe se përse ekziston një mungesë dioalogu mes qeverisë dhe opozitës, e cila ka mbi 40 ditë që proteston përpara selisë së Kryeministrisë.

Kryeministri shqiptar i është shmangur përgjigjes së drejtpërdrejtës, duke thënë se jemi një demokraci e re dhe kemi ende për të mësuar.

?Unë mund t?ju them vetëm se jemi një demokraci e re dhe kemi ende për të mësuar dhe për të ngritur instrumente për një komunikim normal midis njerëzve dhe partive politike, por asgjë dramatike.?, tha Rama./CityNews

Lajmet e fundit nga