LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha: Mazhoranca gënjen, drafti i Reformës është shpërndarë dje në darkë

27 Korrik 2016, 16:32, Aktualitet CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se drafti i zbardhur i Reformës në Drejtësi është shpërndarë mbrëmjen e djeshme, dhe jo në 4 korrik siç deklaron mazhoranca.

Në një intervistë për ?Zërin e Amerikës?, Basha tha se ekspertët e selisë blu po shqyrtojnë draftin dhe në përfundim të këtij procesi do bëjnë transparencën dhe komentet për publikun.

Basha theksoi se përshpejtimi i votimit të 7 ligjeve të lidhura me Reformën janë në kundërshtim me Gjykatën Kushtetuese pasi ndryshimet kushtetuese hyjnë në fuqi 2 javë pas botimit në fletoren zyrtare.

Kreu i PD-së tha se opozita është e gatshme të sakrifikojë edhe pushimeve verore në mënyrë që votimi i 7 ligjeve të kryhet sipas Kushtetutës./citynews

Lajmet e fundit nga