LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi në Tuniz/Arrestohen katër persona

19 Mars 2015, 13:15, Kosova & Bota CNA

Katër persona janë arrestuar për lidhje të drejtpërdrejtë me sulmin e armatosur në Tuniz, ku në muzeumin Bardo u vranë 23 persona, 20 prej të cilëve turistë të huaj, tha presidenca e vendit.

Një nga personat e përfshirë në sulm, Yassine Laabidi, u raportua i skeduar nga autoritetet.

Laabidi dhe bashkëpunëtori i tij, Hatem Khachnaoui, u vranë ndërsa forcat e sigurisë hynë në muzemin ku ata kishin marrë edhe pengje.

Turistë nga Japonia, Kolumbia, Britania e Madhe dhe vende të tjera europiane u vranë në këtë sulm.

Lajmet e fundit nga