LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Sulmuesi i Kombëtares shqiptare debuton me gol në Turqi

12 Shkurt 2024, 20:05, Sport CNA
VIDEO/ Sulmuesi i Kombëtares shqiptare debuton me gol në Turqi

Arbnor Muja ka gjetur golin me Samsunspor, pikërisht në ndeshjen debutuese.

Sulmuesi i kombëtares shënoi golin e dytë, që i dha fitoren 2 me 0 Samsunspor përballë Antalyaspor.

Muja e nisi ndeshjen e sotme nga stoli për ekipin e tij, duke u aktivizuar vetëm në pjesën e dytë të takimit, kur regjistrohej minuta e 69-të.

Por para vërshëllimës përfundimtare të sfidës, ishte pikërisht anësori kuqezi ai i cili la shenjë në fatin e takimit, teksa në minutën e parë shtesë tundi rrjetën kundërshtare për të dyfishuar shifrat dhe vulosur fitoren 2-0 të ekipit.

Goli i shënuar nga Arbnor Muja: (VIDEO)

Lajmet e fundit nga