LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

TKZ feston 20 vjetorin e themelimit, ja banderola spektakolare në stadium

20 Nëntor 2023, 21:15, Sport CNA
TKZ feston 20 vjetorin e themelimit, ja banderola spektakolare në stadium

Në “Air Albania” po luhet ndeshja e fundit kualifikuese në Grupin E për Shqipërinë, ku në shtëpi pret Ishujt Faroe. Atmosfera në stadium është festive dhe elektrizuese.

Koreografia kuqezi ndezi pragndeshjen, një dekor i përgatitur nga vetë FSHF. Por edhe grupimet e tifozëve të pranishëm në tribuna kishin menduar për koreografinë e tyre, ku spikati edhe një baner i madhe i Tifozave Kuq e Zi, ku padyshim dallon sllogani: O sa mirë me qenë shqiptar. 

Ata kanë shpalosur një banderolë për 20-vjetorin e themelit të grupit, që më mbështetjen e tyre ndodhen pranë Kombëtares në çdo ndeshje, si brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Lajmet e fundit nga