LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Unë do të çoj Brazilin në Botëror", Klodian Duro i habit të gjithë

19 Nëntor 2023, 22:22, Sport CNA

"Unë do të çoj Brazilin në Botëror",

Trajneri brazilian, Silvinjo, arriti një sukses të madh me Shqipërinë, pasi siguroi kualifikimin për në Europian. Emocionet për këtë arritje, kanë kapluar çdo shqiptar anë e mbanë botës.  

Por duket se emocionet më së shumti kanë kapluar Klodian Duro. Trajneri që momentalisht është i papunë, duket se ka shfrenuar fantazinë. Në një foto të publikuar në Facebook ku është përkrah Silvinjos, Duro shkruan:

“Kur u takuam më the: ‘Duro, ne që duam të punojmë si trajner, kemi pasionin dhe jemi të sëmurë për futboll’.

Qesha dhe të thashë: ‘Pasionin po na e vrasin, por ne vazhdojmë përpara se jemi të sëmurë për futboll’.

Ti çove Shqipërinë në Euro 2024, unë do çoj Brazilin në Kupën e Botës 2026. Asgjë nuk është e pamundur!”

Klodian Duro duket shumë i vendosur që t’i kthejë ‘nderin’ Silvinjos në të njejtën mënyrë.

"Unë do të çoj Brazilin në Botëror",

Lajmet e fundit nga