LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ Çfarë note do i vinit trajnerit Silvinjo?

19 Nëntor 2023, 18:57, Sport CNA

Sondazhi/ Çfarë note do i vinit trajnerit Silvinjo?

Shqipëria është zyrtarisht pjesë e Europianit 2024 në Gjermani.

Kombëtarja siguroi vendin e saj në Europian, ndërsa ka dhe një ndeshje me Ishujt Faroe, rezultati i së cilës do të shërbejë vetëm për statistikë dhe për të ruajtur kreun e grupit.

Aktualisht kombëtarja jonë ka grumbulluar 14 pikë dhe është në krye të grupit E.

Një meritë të madhe për suksesin e kombëtares ka trajneri  Silvinjo.

Silvinjo debutoi në krye të Shqipërisë me humbjen 1:0 nga Polonia. Por më pas Shqipëria mundi Moldavinë 2:0 dhe Ishujt Faroe 3:1, barazoi me Çekinë 1:1 dhe fitoi ndaj Polonisë 2:0 dhe Çekisë 3:0. Ai e siguroi kualifikimin me barazimin 1:1 në Moldavi. Ndeshja e radhës do të më 20 nëntor, në “Air Albania” ndaj Ishujve Faroe.

CNA ka hapur një sondazh ku ka ngritur pyetjen: Çfarë note do i vinit trajnerit Silvinjo? 

Qytetarët mund të zgjedhin ta vlerësojnë Silvinjo me notën 10, 8, 5 ose mund të zgjedhin opsionin nuk e di.

Poll

Lajmet e fundit nga