LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pak minuta para ndeshjes, Silvinjo dërgon në tribunë mbrojtësin

20 Nëntor 2023, 16:48, Sport CNA
Pak minuta para ndeshjes, Silvinjo dërgon në tribunë

Shqipëria do të luajë ditën e sotme, ndeshjen e fundit kualifikuese ndaj Ishujve Faroe. Trajneri Silvinjo kishte grumbulluar 24 futbollistë për dy ndeshjet e fundit kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe në grupin E të Euro 2024.

Tanimë braziliani sipas rregullave të UEFA do duhet të ketë 23 emra në dispozicion, me Jon Mersinaj që është "sakrifikuar" dhe do jetë në tribunën e “Air Albania” për sot kundër Ishujve Faroe.

Nëse tre ditë më parë Arbnor Muçolli u la në tribunë kundër Moldavisë, sot 24-vjeçari i Lokomotivës së Zagrebit nuk do jetë i gatshëm për ekipin.

Lajmet e fundit nga