LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mori ftesën nga Kombëtarja, talenti kuqezi në radarin e gjigantëve italian

18 Mars 2023, 10:53, Sport CNA
Mori ftesën nga Kombëtarja, talenti kuqezi në radarin e

Stiven Shpendi po kalon një sezon fantastik me Cesenan në Serie C. Sulmuesi i talentuar shqiptar ka shënuar plot 11 gola në 24 ndeshje këtë sezon dhe është ftuar së fundmi në Kombëtaren Shpresa. Performancat e tij të shkëlqyera kanë zgjuar interesin e shumë ekipeve të elitës së futbollit italian.

Sipas mediave italiane bëhet fjalë për Sassuolon, Milanin dhe Napolin, me ekipin e Bajramit që thuhet se po përgatit një ofertë zyrtare prej 3 milionë eurosh. Talenti 19-vjeçar pritet të bëjë hapin e madh në verë dhe pritet me interes se çfarë vendimi do të marrë ai. Me moshat kuqezi, Shpendi numëron 5 paraqitje ndërsa është një kandidat potencial për të marrë përsipër sulmin e Shqipërisë në të ardhmen.

Lajmet e fundit nga