Edison Kavani, drejt Bundesligës gjermane

4 Gusht 2022, 22:28, Sport CNA
Edison Kavani, drejt Bundesligës gjermane
Edison Kavani

E ardhmja e Edison Kavanit mbetet ende për t’u vendosur me sulmuesin që u largua si lojtar i lirë nga Junajtid pas përfundimit të kontratës.

Në mënyrë surprizë në orët e fundit listës së pretendenteve për të marrë shërbimet e tij i është shtuar dhe Borusia Dortmund.

Sipas raportimeve nga “Bild”, klubi gjerman e shikon Kavanin si zëvendësuesin e Sebastian Haller, i cili do të mungojë për një kohë të gjatë pas diagnostikimit me një tumor.


Kavani për momentin mbetet vetëm një ide e drejtuesve të Dortmundit, të cilët ndjekin dhe profile të tjera si Kristof Piontek, Markus Thuram dhe Antoni Modeste.

Lajmet e fundit nga