Juventusi në kërkim të një sulmuesi, gati firma me yllin e Atalantës

4 Gusht 2022, 09:29, Sport CNA
Juventusi në kërkim të një sulmuesi, gati firma me yllin e

Juventusi vazhdon të jetë në kërkim të një sulmuesi, që të jetë si “Plan B” për Vlahoviçin. Në listën e bardhezinjve janë shumë emra, por ai që Alegri preferon është Alvaro Morata.

Gjithsesi 35 milionët e kërkuara nga Atletiko, e bëjnë të vështirë arritjen e një gjuhe të përbashkët mes palëve.

Kështu drejtuesit i kanë hedhur sytë te një tjetër sulmues, i cili ka eksperiencën e duhur në Serinë A.

Bëhet fjalë për Luis Murielin. Kolumbianit i skadon kontrata në vitin 2023 dhe duket se nuk ka ndërmend që të rinovojë. Kështu Atalanta ka bërë me dije se për të kërkonë rreth 15 milionë euro, që për Juventusin duket më shumë e përballueshme.

Gjithashtu në listën e dëshirave të Alegrit janë edhe Martial, Depaji dhe Raspadori, por ky i fundit duket se ka arritur një akord për të firmosur me Napolin.

Lajmet e fundit nga