Miqësorja ndaj Milanit bëhet shkak, plas sherri mes lojtarëve dhe trajnerit te Marseja

4 Gusht 2022, 18:38, Sport CNA
Miqësorja ndaj Milanit bëhet shkak, plas sherri mes lojtarëve dhe

Një javë më parë mes Igor Tudori dhe brazilianit Zherson pati një përballje të ashpër në stërvitje. Shkaku ishin ngarkesat e rënda që trajneri i ri po impononte në skuadër. Dyshja për pak se nuk arriti te kontakti, por pas ndërhyrjes së klubit gjithçka u normalizua. Të paktën në pamje të parë sepse humbja me Milanin duket sikur e ka mbushur kupën.

Lojtarët janë të lodhur dhe një delegacion i kryesuar nga kapiteni Dimitri Paje ka kërkuar një takim me presidentin Pablo Longoria për të gjetur një rrugë të ndërmjetme.

Sipas mediave franceze, atmosfera në dhomat e zhveshjes së Marsejës është e padurueshme dhe lojtarët përveç se të lodhur janë edhe të tensionuar siç u pa në miqësoren kundër Milanit ku shpeshherë situata rrezikoi të degjeneronte.

Lajmet e fundit nga