S’ka qetësi te Partizani, drejtuesit gjobisin dy lojtarë për mosparaqitje në stërvitje

4 Gusht 2022, 12:58, Sport CNA
S’ka qetësi te Partizani, drejtuesit gjobisin dy lojtarë

Te skuadra e Partizanit nuk ka qetësi. Eliminimi nga Conference League nga skuadra e Saburtalos duket se ka nxjerrë në pah disa mosmarrëveshje mes klubit dhe lojtarëve.

Sipas “Panorama Sport” pas çështjes me Egzon Belicën, tashmë drejtuesit e kuq kanë gjobitur edhe dy lojtarë të tjerë, të cilët nuk janë paraqitur në stërvitje.

Dy lojtarët, Sembene dhe Maget, kërkojnë të largohen, por klubi ka refuzuar. Në shenjë proteste, dy lojtarët nuk janë paraqitur në stërvitje prej 10 ditësh, madje nuk kanë pranuar të udhëtojnë me ekipin në fazën përgatitore në Pogradec. Pas këtij hapi të tyre, klubi ka bërë goditjen e radhës, duke i gjobitur me nga 1500 euro gjobë. 

Lajmet e fundit nga