LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Chelsea ndalet por siguron mbijetesën, United i sigurtë drejt Championsit, Aston Villa “leksion” Tottenhamit

13 Maj 2023, 18:59, Sport CNA

Mbyllen 3 ndeshjet më të rëndësishme të ditës së sotme në Premier League teksa Chelsea u ndal në një barazim 2-2 me Nottingham Forest. Megjithatë, sado absurd të duket, londinezët sigurojnë matematikisht mbijetesën.

Manchester United bën detyren dhe merr 3 pikë me vlera pas një fitoreje 2-0 ndaj Wolves. Goli i Martial në pjesën e parë dhe Garnacho ne fund mjaftuan për Djajtë që ruajnë distanën prej 4 pikësh nga Liverpool dhe barazojnë Newcastle të vendit të 3-të me 66 pikë.

Tottenham del zyrtarisht nga gara për zonën Champions pas humbjes me Aston Villan 2-1 në transfertë. Janë pikërisht djemtë e Unai Emery që po dhurojnë spektakël në Angli dhe ngjiten në vendin e 5-të me 57 pikë, aq sa Tottenham.

Lajmet e fundit nga