LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ksavi ironizon: Do ta lija ekipin 8 ditë pushim, por u kujtova që duhet të fitojmë titullin

13 Maj 2023, 16:10, Sport CNA

Barcelona luan nesër derbin ndaj Espanjolit dhe një fitore, do t’i jepte matematikisht titullin kampion. Në prag të këtij takimi, para mediave ka dalë të flasë trajneri Ksavi Hernandez.

Trajneri i katalanasve i kishte lënë futbollistët pushim për 5 ditë dhe i pyetur nga gazetarët në lidhje me këtë vendim, Ksavi nuk i ka kursyer ironitë.

“Kisha menduar që t’iu jepja 8 ditë pushim por mendova se janë shumë. Pastaj u kujtova që nuk kemi fituar titullin, kështu që duhet ta fitojmë. Pasi fola me trajnerët fizikë, e vendosëm që t’i linim 5 ditë pushim”, u shpreh Ksavi.

Lajmet e fundit nga