LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Katër gola dhe 8 asiste, ja mesfushori shqiptar që po shkëlqen në Gjermani 

13 Maj 2023, 10:56, Sport CNA

Mesfushori shqiptar i Magdeburgut, Jason Ceka, vazhdon të mrekullojë me paraqitjet e tij në Bundesligën 2 të Gjermanisë. 23-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës, mbrëmjen e sotme në duelin ndaj Nurnberg, që përfundoi me shifrat 2-2. 

Për Cekën ky ishte goli i katërt në 27 ndeshje, teksa shqiptari, ka regjistruar edhe 8 asiste në kampionat këtë sezon. Mesfushori mban numrin 10 mbi shpinë, teksa është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Magdeburgut, që renditet në vendin e 11-të në renditje.  

 Barazimi i mjaftoi skuadrës të Cekës ta siguronte mbijetesën edhe matematikisht në elitën e dytë gjermane. Në duelin e sotëm, shqiptari rezultoi futbollisti me notën më të lartë te skuadra e tij, teksa u vlerësua me 7.3 nga “Flashscore”.  

Lajmet e fundit nga