LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbys rezultatin i vetëm, sulmuesi shqiptar shënon tripletë golash në pak minuta

13 Maj 2023, 17:01, Sport CNA

Mirlind Daku di si të jetë protagonist dhe këtë e tregon mjaft mirë me golat e tij. Në ndeshjen që po luhet aktualisht mes NS Mura dhe Gorica, sulmuesi kosovar përmbysi i vetëm sfidën në minutat 52’ dhe 55’ me dy gola që e çuan rezultatin në 3-2 për ekipin e tij. Me golin në minutën e 69 ', Daku vulosi shifrat në 4-2.

Ish-sulmuesi që shkëlqeu me Ballkanin po bën të njëjtën gjë edhe me NS Mura ku në 31 ndeshje ka shënuar plot 18 gola vetëm në kampionat ndërsa në të gjitha kompeticionet përfshirë edhe ndeshjet miqësore, ai ka tundur plot 21 herë rrjetën.

Lajmet e fundit nga