LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bylis ndal Tiranën në “Adush Muça”, emocione dhe pikë jetike për mallakastriotët

18 Mars 2023, 16:03, Sport CNA
Bylis ndal Tiranën në “Adush Muça”, emocione dhe

Bylis-Tirana 1-1

Bylis (4-2-3-1): Teqja; Trumçi, Damcevski, Adili, Zguro; Maçolli, Loran; Santos, Esquerdinha, Lajthia; Kaçorri Trajner: N. Shensoi

Tirana (4-3-3): Bekaj; Tosevski, Najdovski, Lulaj, Përgjoni; Deliu, Aleksi, Lushkja; Hasani, Nikqi, Haxhiu Trajner: Orges Shehi

Ndeshja: Tirana nuk ka mundur të marrë më shumë se 1 pikë në përballjen me Bylisin. Mallakastriotët ishin pranë 3 pikëve, por në minutën e 90-të, sulmuesi Hasani i mohoi fitoren vendasve. Edhe pse minutat shtesë ishin mjaft emocionuese, në fund të ekipet ndanë nga 1 pikë. Pas kësaj ndeshje, bardheblutë mbeten në vendin e parë me 44 pikë, ndërsa Bylis në vendin e parafundit me 28 pikë.

90′- Gjyqtari i katërt jep 6 minuta shtesë.

90′- Tirana barazon shifrat. Florent Hasani realizon golin e parë.

88′- Tirana sërish pranë golit. Kristal Abazaj ndalet sërish nga Teqja. 
81′- Tirana pranë golit. Gjuan Kristal Abazaj, por pret mirë Aldo Teqja.

66′- Bylis realizon golin e parë. I jashtëzakonshëm Esquerdinha që me të majtën tund rrjetën e portierit kundërshtar. 
61′- Në fushë Kristal Abazaj. Jashtë Dijar Nikqi.

49′- Tirana realizon golin e parë me Regi Lushkjën. Por anulohet gjithcka për pozicion jashtë loje. 
46′- Starton pjesa e dytë.

45′- Gjyqtari i katërt jep 3 minuta shtesë.

29′- Mrekullia mban emrin Visar Bekaj. Xhonatan Lajthia gjuan bukur, por portieri i Tiranës i mohon golin.

26′- Bylis pranë golit. Godet me kokë mirë Trumci, por sfera shkon ngjitur me shtyllën e djathtë pingule.
16′- Bylis sulmon nga e majta, por largon mirë Najdovski.
10′- Përgjoni gjuan në hyrje të zonës, por Aldo Teqja i thotë “Jo” golit.
8′- Nikqi ka një mundësi të mirë për të asistuar, por pa rezultat.
1’- Starton sfida në stadiumin “Adush Muça”.

Lajmet e fundit nga