LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria e Parë/ “Paqe” në derbin e Kavajës, zhgënjejnë Skënderbeu dhe Lushnja

18 Mars 2023, 16:00, Sport CNA
Kategoria e Parë/ “Paqe” në derbin e Kavajës,

Janë mbyllur pesë ndeshjet e para të javës së 20-të për Kategorinë e Parë me rezultate surprizë. Skënderbeu bën një hap fals përballë Besëlidhjes së vendit të fundit teksa ndalet në barazim pa gola.

Derbi mes Luzit dhe Besës përfundoi me barazimin 2-2, në paqe rezultoi edhe Turbina me Lushnjen që shënuan nga një gol secila me cërrikasit që barazuan në minutë ne fundit.

Fitore jetike me rezultatin 1-0 për Korabin dhe Tomorin në shtëpi përballë Tërbunit dhe Burrelit dhe konfirmojnë pozitat e tyre në zonën Play Off.

 

Lajmet e fundit nga