LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit/ Moti për ditën e sotme

1 Nëntor 2023, 07:07, Sociale CNA
Reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit/ Moti
Foto ilustruese

Për ditën e mërkurë pritet një përmirësim i lehtë i kushteve atsmoferike për vendin tonë si pasojë e një situate pasfrontale.

Moti parashikohet fillimisht me kthjellime si dhe alternime vranësirash. Pas orëve të mesditës mot me vranësira mesatare dhe të dendura. Në orët e mbrëmjes vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim nga kuadrati i jugut  me shpejtësi mesatare 1-5 m/s, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 9 deri 19°C, në zonat e ulëta 11 deri 26°C, në zonat bregdetare 13 deri 25°C./ CNA

Lajmet e fundit nga