LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një e diel me diell/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

29 Tetor 2023, 08:02, Sociale CNA

Një e diel me diell/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Këtë të diel, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat fare të pakta kalimtare në pjesën e parë të ditës.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 23 °C;

në vendet e ulëta: 15 / 25 °C;

në vendet malore: 9 / 19 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga