LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe dëbore/ Moti për ditën e sotme

2 Prill 2023, 08:09, Sociale CNA
Reshje shiu dhe dëbore/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Një sistem i dendur vranësirash do të përfshijë të gjithë vendin tonë për gjatë gjithë 24-orëshit. Parashikohet që të ketë reshje shiu në veri dhe pjesërisht në qendër, ku në zona të izoluara do të ketë rrebeshe afatshkurtra shiu.

Ndërsa në zonat e thella malore pritet të ketë reshje të pakta dëbore. Sipas MeteoAlb, mbrëmja dhe nata vonë do të sjellin reshje të pakta shiu e dëbore edhe në zonat juglindore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2 gradë celcius në orët e mëngjesit dhe në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 17°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga