LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj: Aleks Soros, vëllai im

17 Shtator 2022, 18:57, Politikë CNA
Veliaj: Aleks Soros, vëllai im
Erion Veliaj dhe Aleksander Soros

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, është takuar në SHBA me djalin e George Soros, Aleksandër Soros.

Teksa ka ndarë dhe një foto me të, ku ia ka dhuruar një fanellë kuq e zi, Veliaj e quan Aleksandër Sorosin si vëllain e tij.

Sipas Veliajt, nuk ka kontribues më të mëdhenj në shoqëritë post-komuniste se Fondacioni i George dhe Alex Soros.

“Në fund të udhëtimit në SHBA me vëllain tim Alexander Soros, një aktivist i palodhur për komunitetin tonë e për rajonin tonë!

E di që jetojmë në një shoqëri të polarizuar e të helmuar nga ekstremistët, por faktet janë keto:

Nuk ka pasur kontribues më të mëdhenj në shoqëritë post-komuniste se Fondacioni i George dhe Alex Soros. Të tjerat janë llogje!"/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga