LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shfaqet Meta/ “Me lekët e inceneratorëve janë blerë zgjedhjet”

20 Korrik 2023, 10:59, Politikë CNA

Shfaqet Meta/ “Me lekët e inceneratorëve janë blerë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shfaqur pas dështimit në zgjedhjet e 14 Majit duke folur për Arben Ahmetajn dhe aferën e inceneratorëve.

Ai është shprehur se Ahmetaj ka përgjegjësi për mosverpimet e tij ndërsa ka deklaruar se me paratë e inceneratorëve janë blerë zgjedhjet dhe mediat që dezinformojnë për ata që bëjnë shantazhe.

Gjithashtu theksoi se do të jetë pjesë e protestave që do të organizohen nga opozita.

“Ne do të jemi kudo me të gjithë aletët në luftë kundër kryetarokracisë. Me lekët e inceneratorëve janë blerë zgjedhjet, media dhe portale të cilat dezinfomojnë ata që bëjnë shantazhe”, tha Meta.  / CNA

Lajmet e fundit nga