LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha, për lëvizjen e socialistëve për Gjinushin/ “Mafia me kollare i është sulur Akademisë së Shkencave“

19 Korrik 2023, 13:49, Politikë CNA

Berisha, për lëvizjen e socialistëve për Gjinushin/

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me nismën e deputetëve socialistë që ka si qëllim zgjatjen e mandatit të Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave.

Në një dalje për mediat Berisha deklaroi se Gjinushi në krye të ASH është produkt i marrëveshjes mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PSD, Tom Doshit.

Ish-kryeministri theksoi se sipas tij mafia me kollare i është sulur Akademisë së Shkencave për shkak të kësaj marrëveshje.

“Kjo që po ndodh me Akademinë e Shkencave është identike si ngjarja me atë që ndodhi në lokalin në Borizanë.

Atje mafia i vuri minat në guroren e vet edhe fshatit dhe pastaj rrëmbeu shkopinjtë e bejsbollit për të terrorizuar banorët që u prishën shtëpitë.

Mafia me kollare i është sulur Akademisë së Shkencave për shkak të marrëveshjes Rama-Doshi.

Skënder Gjinushin në krye të akademisë e vendosi Tom Doshi.”-shprehet Berisha.

Lajmet e fundit nga