LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama paralajmëron bizneset/ Nuk do toleroj përdorimin e qeseve plastike

31 Maj 2023, 21:32, Politikë CNA
Rama paralajmëron bizneset/ Nuk do toleroj përdorimin e qeseve
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka bërë pak minuta më parë një paralajmërim për bizneset në lidhje me qeset plastike njëpërdorimshe.

Rama thotë se nuk do të ketë asnjë tolerim për ata që prodhojnë, importojnë apo tregtojnë qese plastike, pasi deklaron se ata janë kategorikisht të ndaluara.

“Asnjë tolerim ndaj askujt që shkel ligjin duke vazhduar ende me prodhimin, importimin apo tregtimin e qeseve plastike njëpërdorimshe, tashmë kategorikisht të ndaluara.

Pas një fushate shembullore të informimit publik dhe ndërgjegjësimit të shumicës prej qytetarëve mbi rëndësinë e jashtëzakomshme të reduktimit të plastikës, TASK FORCA vazhdon punën çdo ditë në terren për të kontrolluar subjektet që vazhdojnë avazin e vjetër kokëfortë të moszbatimit të ligjit”, shkruan kreu i qeverisë në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga