LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi bën parashikimin/ Sa vota do të marrë PD-ja e vulës më "14 Maj"

24 Mars 2023, 19:45, Politikë CNA
Murrizi bën parashikimin/ Sa vota do të marrë PD-ja e vulës
Ish deputeti Myslim Murrizi

Ish deputeti Myslim Murrizi është shprehur se grupi i Enkelejd Alibeajt në zgjedhjet e 14 Majit rrezikojnë të marrin 15 mijë vota në të gjithë Shqipërinë.

Gjatë një dalje mediatike, Murrizi u shpreh se Alibeaj duhet të dalë me kandidatë në 61 bashki, por kjo gjë sipas tij nuk do të ndodhë.

“Pashë që ajo mbledhje ka patur debat dhe me çfarë pashë Bardhi ka qenë kundër vijës së zotit Alibeaj. Ai ka këmbëngulur për 61 bashki, Bardhi mund të ketë propozuar. Deri të hënën nuk besoj se do t’i vënë dot 61 kandidatë. Do dalin shumë më keq, rrezikojnë të marrin 15 mijë vota në të gjithë Shqipërinë. Beteja është tek votuesi. Do nxjerrin katër kandidatë, nuk nxjerrin as në Vlorë, Lushnjë, Berat, Tropojë, nuk e di për Tiranën”, tha Murrizi./CNA

Lajmet e fundit nga