LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha: Një fakt shumë i rëndë

24 Mars 2023, 12:50, Politikë CNA

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha:

CNA publikoi me dokumente ekskluzive se televizioni "Top Channel" është shitur në janar të këtij viti.

Bëhet fjalë për një procedurë shitjeje të miratuar nga aksionerët, çuar në Belize, vend i njohur si një nga parajsat fiskale.

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha:

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha:

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha:

CNA publikoi dokumentet për shitjen e "Top Channel"/ Berisha:

Berisha u shpreh në një deklaratë për media, se është nisur pikërisht nga dokumentet autentike të publikuara nga CNA, duke e konsideruar një fakt të rëndë.

“Keni meritë në publikimin e këtij dokumenti. Nisur nga ky denoncim me dokumente autentike bëra denoncimin këtu. Kisha dijeni, por nuk kisha dokumente. Ky gazetar investigativ ka gjetur dokumente dhe kjo është e vërteta. Ky është një fakt shumë i rëndë. Gjëra të tilla as në romanet e Markezit nuk gjenden”, është shprehur Berisha.

Më tej Berisha ka theksuar se "Top Channel" është një gropë e zezë e parave të inceneratorëve.

 “E theksova këtë, është një gropë e zezë e parave të inceneratorëve. Nuk ka drejtësi.

SKAPI është privatizuar tani. Taulanti ka dy prokurorë të vetë, Damiani ka dy të tjerë.

Është e provuar ajo. Pista bullgare është shumë e njohur. Ben Blushi u bë milioner brenda ditës. Këtu ka institucione qesharake të kapura që bëjnë sikur”, tha Berisha./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga