LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha akuza Ramës/ "Mori 5 miliardë euro borxh, me ato para mund të rriste rrogat dhe pensionet"

23 Mars 2023, 18:50, Politikë CNA
Berisha akuza Ramës/ "Mori 5 miliardë euro borxh, me ato para
Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha akuzoi kryeministrin  Edi Rama për të cilin tha si kreu i ekzekutivit, ka pasur mundësinë të rrisë rrogat dhe pensionet në vend pasi ka marrë 5 miliardë euro borxh.

Kryedemokrati tha se këto shuma të marra borxh nuk janë investuar në shërbim të qytetarëve, duke sjellë largimin e këtyre të fundit nga vendi për një jetë më të mirë.

“Nga viti 2013 e deri më sot, Edi Rama ka marrë 5 miliardë euro borxh. Me 5 miliardë euro, rrogat mund të rriteshin 3 herë dhe po kaq pensionet.

Me 5 miliardë euro, çdo fëmijë që lind sot, lind me një borxh 4300 euro. Me 5 miliardë euro, fshati shqiptar, Shqipëria do të ishte një vend krejt tjetër. Këtu po them vetëm borxhin, nuk po flas për taksat që u dyfishuan, nuk po flas për tarifat, gjobat dhe burime të tjera të ardhurash”, tha Berisha./CNA

Lajmet e fundit nga