LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për financimet ruse/ Meta “lëshon” Monika Kryemadhin: Mirë t’i bëhet

23 Mars 2023, 23:11, Politikë CNA

Akuzat për financimet ruse/ Meta “lëshon” Monika

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shprehur se ka ironizuar raportimet se bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, ka marrë para nga rusët duek u shprehur: Mirë t’i bëhet.

I ftuar në emisionin “Open”,  Meta tha se ky është “shpërblimi” që ka marrë Kryemadhi pasi u sipas tij ajo iu qep dosjes së inceneratorëve.

Ai tha se të gjitha dokumentet janë të falsifikuara dhe se po publikohen vetëm për të sulmuar Kryemadhin, pas denoncimeve që bën kjo e fundit.

“Çfarë të sqaroj, Monikës mirë ia bëjnë sepse iu qep aferës së inceneratorëve. Ju thirreni Monikën këtu sepse ajo është mësuar me shpifjet në politikë. Kam problem se ma kërkojnë kudo që shkoj sidomos gratë dhe vajzat e reja. Një arsye që e duan kaq shumë është për shkak edhe të kritikave të mia. Le ta kallëzojnë në SPAK, ju e patë raportin që inceneratorët paguajnë mediat për të nxjerrë të tilla shkrime. Ata paguajnë edhe këtu gazetarë e analistë për të shpifur. Monika këtu është dhe këtu do jetë. Nuk ka lidhje Monika me asnjë moment. Marrëzitë e Endri Fugës do merrem unë këtu, janë të falsifikuara, çfarë lidhje ka Monika me ato punë? Nuk e di a ka kohë Monika të merret me këto gjëra, nëse e ka depozituar në SPAK. Vepër kriminale e financuar nga Tirana sepse po atë ditë u hap Financial Times me Ramën”, u shpreh Meta./CNA

Lajmet e fundit nga