LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mimi Kodheli rrëfehet për raportin me Ramën/ Zbulon diskutimin për hartimin e listave

20 Mars 2023, 22:53, Politikë CNA

Mimi Kodheli rrëfehet për raportin me Ramën/ Zbulon diskutimin

Anëtarja e Kryesisë së PS-së, Mimi Kodheli, ka folur për raportet me kryeministrin Edi Rama.

Teksa u pyet nëse është ftohur raporti i saj me Ramën, Kodheli tha se në disa periudha janë pranë e në disa të tjera larg.

Ajo theksoi se pavarësisht kësaj, ata janë gjithmonë bashkëpunëtorë. Anëtarja e Kryesisë së PS-së përmendi në këtë rast listat për zgjedhjet dhe tregoi diskutimin e saj me kreun e qeverisë.

“Kemi 20 vite që punojmë bashkë. Disa periudha më pranë, disa më larg, por jemi aty e ndiejmë dhe e shikojmë që jemi e gjithmonë bashkëpunëtorë. Në kohën e hartimit të listave ka pasur një diskutim. Po jua them siç ia thashë kryeministrit Rama: Kam qenë në krye të listës ose në 3-shen e parë të listës. E kam për nder të jem edhe në fund të listës së PS. Unë i shërbej vendit pavarësisht nëse jam nr. 1 apo 35, për sa kohë jam zgjedhur ta bëj këtë punë. Do ta bëj edhe kur të jem 35-a dhe do ta bëj sot, kur jam akoma në piacë, në krye të punëve të politikës”, u shpreh Kodheli./ CNA

Lajmet e fundit nga