LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta krah Boçit/ Do e kthejë Elbasanin në qendrën e nxitjes për inovacion

20 Mars 2023, 17:58, Politikë CNA

Meta krah Boçit/ Do e kthejë Elbasanin në qendrën e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shprehur edhe njëherë mbështetjen e tij për Luçiano Boçin, kandidatin e opozitës për bashkinë e Elbasanit në zgjedhjete  14 majit.

Meta than ë një takim mme të rinjtë se Boçi do ta kthejë Elbasanin në një qendër rajonale e nxitjes së të rinjve për të hyrë në rrugën e inovacionit, teknologjisë dhe start up-eve.

“Elbasani, kryeqendra e kulturës arsimit e mendimit shqiptar që sot është lënë pas dore. Jemi këtu të betohemi për ndryshimin e domosdoshëm që do trokasë më 14 maj në të gjithë vendin. nuk kemi më ç’të presim nga Rilindja.

Dikur thashë që pranvera vjen çdo vit ndërsa rinia vetëm një herë. Për Rilindjen rinia është një armike e interesave të saj sepse ka frikë nga ëndrrat dhe energjia juaj, ndaj kërkon tua bëjë jetën sa më të vështirë që të bjerë interesi për të krijuar familje të reja e për të studiuar, e për pasojë t’ju tregojë rrugën e nënshtrimit dhe kthimit në punëtorë të rilindjes, ose të largimit nga vendi.

Me Luçianon Elbasani do kthehet në një qendër rajonale e nxitjes së të rinjve për të hyrë në rrugën e inovacionit, teknologjisë, start up-eve. Jam i sigurt që ankthi i prindërve sot është më iku një fëmijë mos të më ikë edhe një tjetër. Duhet të luftojmë që të mos kemi më të tilla ankthe. Të bashkojmë forcat me të rinjtë e Elbasanit që t’i japim jetë e energji këtij qyteti. Do shndërrohemi në një ortek që pas 14 majit do sjellë një nga ndryshimet më të mëdha në të gjithë vendin”, theksoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga