LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mblidhet PD-ja e “vulës”/ Alibeaj pritet të caktojë kandidatët e 14 majit

20 Mars 2023, 13:15, Politikë CNA

Mblidhet PD-ja e “vulës”/ Alibeaj pritet të caktojë

Kreu i grupit të PD-së së “vulës”, Enkelejd Alibeaj, ka thirrur në mbledhje Kryesinë dhe Grupin Parlamentar, e cila do të zhvillohet pasdite në selinë e re të PD-së që ndodhet pranë Kryesisë së Kuvendit.

Mësohet se në fokus të kësaj mbledhje do jenë diskutimet për zgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet vendore të 14 majit.

27 marsi është afati i fundit për të regjistruar kandidatët në KQZ, ndërkohë që Alibeaj deri më tani ka bërë publik shumë pak emra, në ndryshim nga kampi tjetër i PD-së që ka të publikuar.

Kjo mbledhje vjen pas vendimit të Komisionit Qendror Zgjedhor për të regjistruar në zgjedhjet lokale të 14 majit, Partinë Demokratike, kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj.

Kujtojmë se CNA raportoi se PD-ja e “vulës” është zhvendosur në zyra të reja. Basha e Alibeaj u larguan nga “Torre Drin”-i për të shkuar në një tjetër zonë të shtrenjtë të Tiranës.

Konkretisht zyrat e reja PD-ja e vulës do t’i ketë në rrugën “Ukraina e Lirë”, përballë Gjykatës Kushtetuese, pas Kullave Binjake./CNA

Lajmet e fundit nga