LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmimi i naftës/ Vasili: Qeveria vazhdon të vjedhë shqiptarët. Më e shtrenjta në Rajon

1 Gusht 2022, 22:13, Politikë CNA
Çmimi i naftës/ Vasili: Qeveria vazhdon të vjedhë
Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka denoncuar qeverinë Rama se po vjedh çdo ditë shqiptarët me çmimin e naftës.

Në një postim në "Facebook", deputeti Vasili ka deklaruar se në bursë çmimi i naftës ka shënuar ulje, ndërsa bordi i batakçinjve vazhdon të zhvatë çdo ditë xhepat e shqiptarëve.

Reagimi i plotë:  

"Vazhdon pa pushim vjedhja e Qeverise me çmimin e naftes!

Qeveria permes Bordit moster qeveri + oligarke vazhdon vjedhjen dhe grabitjen me cmimin e Naftes.

Çmimi i Naftes ne Burse ka shenuar vetem ulje te vazhdueshme dhe shume te rendesishme.

Ndersa Bordi i batakcinjve mban çmime skandaloze dhe vjedh e zhvat parate e shqiptareve.

Çmimi i Naftes ne Shqiperi eshte 226 leke.

Ndersa ne Maqedoni vetem 175 leke.

Po keshtu ne Malin e Zi cmimi eshte 175 leke.

As Maqedonia dhe as Mali i Zi nuk jane prodhues Nafte.

Diferenca e vetme eshte se Shqiperia ka nje Qeveri te rilindjes, qe vetem vjedh, ndersa ne Maqedoni dhe Mal te Zi qeverite mendojne per qytetaret.

Qeveria ka bllokuar ne menyre mafioze Projekt- Ligjin e propozuar nga une ne Parlament qe ne fillim te muajit mars, qe kerkon pezullimin e Takses se qarkullimit dhe te karbonit', tha Vasili./CNA.al

 

Çmimi i naftës/ Vasili: Qeveria vazhdon të vjedhëÇmimi i naftës/ Vasili: Qeveria vazhdon të vjedhë

Lajmet e fundit nga