LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Garë e vështirë”/ Gert Bogdani thotë se do të sfidojë Veliajn

31 Tetor 2022, 12:16, Politikë CNA

“Garë e vështirë”/ Gert Bogdani thotë se do

Gerti Bogdani, një ditë më parë shpalli kandidaturën për në Primare për të garuar në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas tij, në vitet e drejtimit nga PS-ja, Tiranës i është goditur dinjiteti dhe identiteti.

Në një intervistë për "Euronews Albania", Bogdani tha se fushata dhe gara është e hapur, edhe pse një garë e vështirë.

Primaret cilësoi si një shpalosje platformash, pasi debati do të jetë me kundërshtarin politik.

 “Sfida do të jetë me kryetarin aktual të bashkisë. Shpresoj t’i nxjerrë demokratët më të bashkuar. Primaret janë një risi që e nxjerr një kandidat edhe më të fortë”, tha Bogdani./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga