LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kryebashkiakë/ Gert Bogdani kandidat për në Primare

30 Tetor 2022, 10:33, Politikë CNA

Zgjedhjet për kryebashkiakë/ Gert Bogdani kandidat për në

Në orën 11.00 Gert Bogdani prezanton kandidaturën për primare në Partinë Demokratike.

Kush është Gert Bogdani

Karrierën politike, Gerti Bogdani e ka filluar në vitin  2007, duke kandiduar për Partinë Demokratike, për kryetar të njësisë bashkiake numër 10 në Tiranë.

Bogdani ka qenë edhe zëdhënës i PD-së, është zgjedhur deputet, dhe për disa vite sekretar i marrëdhënieve me jashtë në PD./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga