LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekretarja “rehabiliton” Metën/ “Askush tjetër nuk pati interesim për kryetar të PL-së”

30 Tetor 2022, 13:01, Politikë CNA

Sekretarja “rehabiliton” Metën/ “Askush tjetër nuk

Sekretarja për marrëdhëniet me publikun në Partinë e Lirisë, ka folur për zhvillimet e fundit në partinë ku ajo bën pjesë.

Caka ka komentuar zgjedhjet e Ilir Metës si kreu i PL-së.

Në një intervistë për Euronews Albania, Caka tha se nuk pati asnjë interesim tjetër për kryetar në PL përveç Ilir Metës.

 “Ne jemi një parti që shpesh herë jemi akuzuar edhe kur kemi pasur kandidatura, edhe kur s’kemi pasur kandidatura të tjera. Kur kemi pasur gara është fiktive, kur nuk kemi pasur po ju e mbyllni garën. Personalisht nuk e konsideroj dot fare që të bëjmë një proces fiktiv,” – u shpreh Caka.

Nga 722 delegatë, 719 votuan pro dhe 3 kundër  Ilir Metës për t’u zgjedhur në krye të PL-së./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga