LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha “i jep mend” Ramës/ Pasi “shkëlqeu” opozitën, liston detyrat e qeverisë ndaj Kosovës

26 Shtator 2023, 22:10, Politikë CNA
Basha “i jep mend” Ramës/ Pasi “shkëlqeu”
Lulzim Basha

Lulzim Basha, i cili ka “shkëlqyer” me opozitarizmin e tij, doli mbrëmjen e sotme dhe “i dha mend” kryeministrit Edi Rama për Kosovën.

Në një intervistë televizive, Basha listoi detyrat e qeverisë shqiptare ndaj Kosovës, e cila është në momente delikate tensionesh me Serbinë.

Ai tha se Shqipëria duhet të mbështesë Kosovën dhe të mos bëjë asgjë kundër saj.

“Detyra e Shqipërisë është që të jetë në mbështetje të Kosovës, të japë mbështetje për çfarëdo ka nevojë Kosova. Të mos bëjë asgjë pa koordinim me Kosovën. Kjo është detyra e Shqipërisë. Në çdo situatë, në veçanti dhe në një situatë si kjo. Detyra e Shqipërisë është që të qëndrojë në krah të Kosovës dhe mos të bëjë asgjë kundër saj. Synimet e Serbisë ndaj Kosovës, që është të pushtojë territoret. Ky është një projekt serb, një shkatërrim i arkitekturës së sigurisë në të cilën ka investuar NATO, është qëllim i qartë i Putinit, për të destabilizuar Ballkanin”, theksoi Basha./ CNA

Lajmet e fundit nga