LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Patronazhistët dhe transformatori

8 Gusht 2022, 10:47, Opinione Luçiano Boçi

Patronazhistët dhe transformatori

Kjo është historia reale e Zavalinës (Kamiçan) së lënë jo vetëm në skamje e pa rrugë, por dhe pa rrymën e duhur elektrike.

Banorët e zonës, për shkak të mungesës së një kabine elektrike, nuk mund të përdorin as frigorifer e as lavatrice e as pajisje të tjera të nevojshme.

Një lloj mesjete e ndriçuar me dritën e zbehtë të pocit të llampës me 120 volt.

 Por për t’i rrëmbyer votat zavalinasve, PATRONAZHISTËT shpikën një truk “gjenial”, siç kanë bërë kudo në Shqipëri dhe i prekën në pikën e dobët, tek kabina elektrike.

Për këtë i sollën 5 ditë para 25 Prillit, sa për sy e faqe një goxha TRANSFORMATOR që dhe sot “fle” në oborrin e shtëpisë së Festimit.

Dhe megjithëse ka kaluar një vit e megjithëse votat ia morën, askush nuk e merr mundin t’i shpëtojë banorët nga makthi i rrymës elektrike.

E jo vetëm nuk ia bënë kabinën me transformator, por dhe vazhdimisht PATRONAZHISTËT e shtetit kanë kërkuar ta marrin transformatorin, të cilin Festimi e mbron me fanatizëm të sinqertë si mjet që do të lehtësojë sado pak jetesën e tyre.

 E historia e çuditshme nuk mbaron këtu.

Për shkak të rezistencës dhe kërkesave të vazhdueshme, Festimit i kanë hequr dhe ndihmën ekonomike dhe e detyruan të largohet nga Shqipëria.

Mashtrim “gjenial” ky, i kombinuar me dhunë politike, rrëmbim votash dhe arrogancë ekstreme si fytyra e vërtetë e një mazhorance që grabit vota për të prodhuar para dhe pushtet.

 Ky sistem i qelbur dhe i çmendur ka nevojë për elektroshok politik!!!!

16:45 Opinione Denis Dyrnjaja

Qeveria e karantinave!

Ngjarja e fundit tronditëse e vrasjes së 7 vjeçares Jo...

21:29 Opinione Lutfi Dervishi

U bëmë për 1 lek!

Lajmi se Bordi i Transparencës ka ulur çmimin e litrit...

Lajmet e fundit nga