LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mijëra persona nuk arritën të zgjidhnin enigmën e ndërlikuar të matematikës

14 Tetor 2023, 20:25, Kuriozitete CNA

Mijëra persona nuk arritën të zgjidhnin enigmën e

Një pyetje e ndërlikuar matematikore që shfaqet në internet ka bërë që njerëzit për përpushen për të gjetur përgjigjen.

Të tilla enigma ndihmojnë për të mprehur aftësitë tuaja të të menduarit dhe ofrojnë një mënyrë të mirë për të trajnuar trurin.

Puzzle e ndërlikuar tregon një rrjet me numra të shkruar secili në rreshta dhe kolona, ??ku në njërin prej tyre ka një pikëpyetje në vend të një numri dhe njerëzve u kërkohet të zbulojnë se cila është shifra misterioze.

Mijëra persona nuk arritën të zgjidhnin enigmën e

A keni arritur ta zgjidhni atë? Nëse po, duhet t'i jepni vetes një meritë pasi ka habitur shumë njerëz që janë përpjekur ta gjejnë.

“53... Jam shumë krenare për veten time”, ka shkruar një përdorues i Reddit. "Nëse nuk gabohem, shifra e parë është shuma e dy numrave, e dyta është diferenca," sugjeroi një tjetër. "Shifra e parë në mes është shuma e dy që e rrethojnë.", shkruan The Mirror.

Nëse nuk keni arritur ta zgjidhni, mos u shqetësoni./ CNA

Lajmet e fundit nga