LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ankand rekord/ Një qershi kushton 280 euro në Japoni

5 Korrik 2022, 13:20, Kuriozitete CNA
Ankand rekord/ Një qershi kushton 280 euro në Japoni
Foto ilustruese

Një qershi e vetme e varietetit më të çmuar në Japoni arriti në 40,000 jen ose thënë ndryshe 280 euro, në ankandin e parë të vitit në qytetin verior të Hachinohe.

Qershia është pjesë e cilësisë "Juno Heart", e njohur për shijen e saj të ëmbël dhe shumë të preferuar.

Qershia për të qenë perfekte duhet të përmbushë këto standarde, të kenë një diametër më shumë se 2.8 centimetër dhe të ketë një përmbajtje sheqeri prej 20 gramë.

Ato janë gjithashtu qershitë më të mëdha të rritura në Japoni, me një gjerësi minimale prej 31 mm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga