LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prej 2017-tës, Drejtor i Muzeut Historik Kombëtar/ Jep dorëheqjen Dorian Koçi

6 Maj 2023, 10:39, Kulturë CNA

Prej 2017-tës, Drejtor i Muzeut Historik Kombëtar/ Jep dorëheqjen

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka njoftuar dorëheqjen e drejtorit të Muzeut Historik Kombëtar, Dorian Koçi.
 
Ministrja nëpërmjet një statusi në rrjete sociale ka bërë të ditur se Koçi do të nisë një rrugëtim të ri pranë Akademisë së Shkencave.
 
Margariti i ka uruar suksese në postin  e ri dhe e ka falenderuar për punën e tij gjatë këtyre viteve.
 

Bashkëpunëtori ynë prej vitesh mbyll një kapitull profesional, për të nisur një të ri. Drejtori i Muzeut Histotik Kombëtar, Dorian Koçi lë detyrën në krye të këtij institucioni, për të filluar një tjetër rrugëtim pranë Akademisë së Shkencave. Falenderime për punën e përkushtuar gjatë viteve të vështira, që nga tërmeti, te pandemia e rikonstruksioni i MHK dhe suksese në detyrën e re”, shkruan Margariti.

Lajmet e fundit nga