LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA TV sjell dokumentarin/ Pse u kryqëzua Krishti?!

14 Prill 2023, 19:31, Kulturë CNA

CNA TV sjell dokumentarin/ Pse u kryqëzua Krishti?!

“Pse u kryqëzua Krishti?!

Kështu titullohet dokumentari që nuk duhet humbur në CNA TV.

Dokumentari i realizuar nga “Radio Ngjallja” jep një informacion të zgjeruar për Kryqëzimin e Zotit Krisht.

Një rrëfim i Mitropolitit të Korçës, Hirësi Joanit synon të njohë publikun me ngjarjen e Kryqëzimit të Zotit Krisht, kuptimin dhe rëndësinë e misterit të Kryqëzimit, që përkujtohet nga të krishterët orthodhoksë në mënyrë të veçantë të Premten e Madhe dhe të Shenjtë (para të Dielës së Pashkës).

Dokumentari është realizuar nga Aleksandër Dimroçi. Mos e humbni, ndiqeni në CNA TV në 20:00./ CNA.al

Lajmet e fundit nga