LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ajo çka heshtja fsheh”/ Botohet libri më i ri nga Arbron Gashi

15 Mars 2023, 14:52, Kulturë CNA
“Ajo çka heshtja fsheh”/ Botohet libri më i ri nga
Foto ilustruese

Shkrimitari nga Kosova, Arbron Gashi, ka prezantuar librin e tij më të ri të titulluar “Ajo çka heshtja fsheh”.

Arbron Gashi ka debutuar në skenën letrare me një vepër të ndjeshme dhe të frytshme. Ky libër është një vepër e rrallë, një libër, i cili ofron një perspektivë të ndryshme dhe të frytshme mbi botën që na rrethon.

Ai na sjell përgjigje për pyetjet që ndoshta i kemi shmangur, na inkurajon të dalim nga rutina dhe të reflektojmë mbi jetën në mënyra të reja dhe të frytshme.

Libri përmban mendime, arsyetime dhe emocione të thella, të cilat shpesh ndodhen të mbytura në zhurmën e përditshmërisë frenetike.

Arbron Gashi është një autor i ri, por ai ka treguar se ka talent të jashtëzakonshëm dhe aftësi për të shprehur mendimet dhe emocionet e tij në mënyra të veçanta dhe të frytshme. Me origjinë nga Kosova, ai ka kaluar në Itali në moshën 9 muajsh, dhe më vonë në Zvicër.

Pas përfundimit të shkollës së mesme, ai ka ndjekur pasionin e tij për të shkruar dhe ka hapur një blog ku publikon shkrimet e tij. Me suksesin e tij në blog, Arbron Gashi vendosi të bëhet shkrimtar dhe me këtë libër ai tregon se ëndrrat mund të bëhen realitet.

Libri i Arbron Gashit është një vepër e vlefshme dhe frytdhënëse, një terapi kundër zhurmës së përditshmërisë dhe një hap për të reflektuar mbi jetën në mënyra të reja dhe të frytshme. Ky libër sigurisht do të bëjë një ndryshim pozitiv në jetën e lexuesve dhe do t'i frymëzojë ata të dalin nga rutina dhe të shprehin mendimet dhe emocionet e tyre në mënyra të veçanta dhe të frytshme.

Ky libër është botuar nga Shtëpia Botuese Uegen dhe është i disponueshëm në libraritë në Kosovë dhe në Shqipëri. Shtëpia Botuese Uegen është një botues me një histori të gjatë në botimin e librave cilësisorë dhe është një ndër shtëpitë botuese më të njohura në vend.

Në fakt, ky libër është një vepër origjinale në gjuhën italiane, e shkruar nga autori nën titullin "Quello che il silenzio nasconde" ("Ajo Çka Heshtja Fsheh" në shqip). Botimi i kësaj vepre në gjuhën italiane është bërë në vitin 2021, dhe kjo vepër ka shënuar sukses në Itali, duke qenë për shumë muaj në listën e "top 100" librat e poezisë në Amazon.

Përveç versionit të shtypur, ky libër është i disponueshëm edhe në versionin e e-book dhe audiobook, duke ofruar zgjedhje të ndryshme për lexuesit e interesuar. Me një stil të veçantë të shkrimtarisë dhe tematikës së përfshirë, ky libër reflekton mbi jetën dhe emocionet tona në botën moderne, duke na inkurajuar të shohim fuqinë e heshtjes dhe të reflektojmë më thellë mbi veten tonë.

Pasi ka arritur sukses në gjuhën italiane, ky libër tani është përkthyer në shqip, duke u dhënë mundësinë lexuesve në të gjithë Ballkanin dhe në Diasporë të shijojnë këtë vepër të veçantë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga