LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA TV sjell dokumentarin/ Shpati- Histori, traditë dhe krishtërim

8 Mars 2023, 17:24, Kulturë CNA

CNA TV sjell dokumentarin/ Shpati- Histori, traditë dhe krishtërim

Një dokumentar kushtuar vlerave të krahinës së Shpatit.

“Shpati- histori, traditë dhe krishtërim” do të transmetohet mbrëmjen e sotme në kanalin e CNA TV dhe do të mund ta ndiqni në orën 20:00.

Dokumentari i realizuar nga “Radio Ngjallja” synon të njohë publikun me krishtërimin , traditën dhe historinë në përgjithësi të kësaj krahine.

I realizuar nga Aleksandër Dimroci, ideuar nga At Grigor Pelushi me pjesëmarrjen e profesor Neritan Cekës, Filip Berdufit, At Stavri Çipi dhe Dhimitër Qosja, Dokumentari kushtuar vlerave kulturore dhe historike të një prej krahinave më magjepsëse të Shqipërisë do t’iu mbajë mbërthyer pas ekranit të CNA TV.

Lajmet e fundit nga