LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shuarja e Mimika Lucës/ Balla dhe Veliaj, mesazhe ngushëllimi

21 Shkurt 2023, 15:13, Kulturë CNA
Shuarja e Mimika Lucës/ Balla dhe Veliaj, mesazhe ngushëllimi
Foto ilustruese

Ikona e filmit dhe teatrit, Mimika Luca, është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Pas këtij lajmi të trishtë, kanë reaguar dhe politikanë, të cilët kanë shprehur ngushëllimet dhe trishtimin për humbjen e një prej aktoreve më të dashura për publikun shqiptar, siç ishte Mimika Luca.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, dhe kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, kanë përcjellë mesazhet ngushëlluese.  

“Shumë i trishtë lajmi për ndarjen nga jeta të aktores së madhe e shumë të dashur për të gjithë shqiptarët Mimika Luca. U prehsh në paqe! “, ka shkruar Taulant Balla.

Shuarja e Mimika Lucës/ Balla dhe Veliaj, mesazhe ngushëllimi

“I trishtuar për ndarjen nga jeta të aktores Mimika Luca, ikonë e Teatrit Kombëtar dhe e kinematografisë shqiptare! Ngushëllime familjes!”, ka shkruar Erion Veliaj./ CNA.al

Shuarja e Mimika Lucës/ Balla dhe Veliaj, mesazhe ngushëllimi

Lajmet e fundit nga