LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

6 arkitektë bëhen bashkë/ Sjellin ekspozitën me piktura

6 Mars 2024, 09:15, Kulturë CNA

6 arkitektë bëhen bashkë/ Sjellin ekspozitën me piktura

Një pasion i nisur rreth viteve ’75 për arkitektin Maksim Mitrojorgji nuk është shuar.

Arkitektura popullore për Mitrojorgjin vijon të mbetet një nga prioritetet e tij dhe këtë na e ka treguar jo pak herë.

Për të na konfirmuar edhe njëherë dashurinë e tij të madhe për arkitekturën, ai vjen me një tjetër ekspozitë dhe kësaj radhe në bashkëpunim me 5 kolegë.

Mitrojorgji do ta sjellë ekspozitën pikturore së bashku me Robert Koten, Valentin Voshtinën, Agron Janon, Pirro Stefën dhe Olsi Plasën.

Ekspozita do të mbahet në Galerinë e Arteve të Tiranës, nga datat 8 deri në 13 mars./ CNA

09:35 Kulturë Astrit Çerma

Gëzuar Ceke...

Tek prisnim unë dhe Spiro Duni "pagatorin" e Kinostudios t...

Lajmet e fundit nga