LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vrasësit me pagesë, një problem i rrezikshëm”/ Artan Hoxha: Kokaina po rrit shumat

6 Tetor 2022, 21:53, Kronika CNA
“Vrasësit me pagesë, një problem i rrezikshëm”/
Gazetari investigativ, Artan Hoxha

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka deklaruar se vrasësit me pagesë sot janë një problem shumë i rrezikshëm edhe në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Artan Hoxha tha se është një skuadër e tërë që del e rrahur, por nuk del bosh asnjëherë.

Sipas Hoxhës, ata janë një skuadër shumë e kushtueshme dhe cilësorë dhe se kostoja e një atentati tregon peshën e atij që është ekzekutuar, por edhe cilësinë.

Ndër të tjera Hoxha thekson se një “financues” për këta vrasës me pagesë është kokaina.

Sot ata përbëjnë një problem në Shqipëri. Në momentin që krijon një profil ai krijon dhe tendencat. Shumat kanë shkuar te miliona euro.

Problemi që ka Shqipëria është që sot këta që janë të panjohur dhe pagesat e mëdha.

Si ka mundësi? Kokaina arrin të rrisë këto shuma. Shuma është në varësi të objektivit.

Është një skuadër që del e rrahur, por nuk del bosh asnjëherë. Ata janë skuadër që janë të kushtueshëm dhe janë cilësorë. Varet kostoja e një atentati, tregon peshën e atij që është ekzekutuar por edhe cilësinë”, tha Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga