LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U raportua për plagosje me armë/ Policia: 31-vjeçari u qëllua me biçak

29 Qershor 2023, 21:24, Kronika CNA

U raportua për plagosje me armë/ Policia: 31-vjeçari u

Mbrëmjen e sotme u raportua për disa të shtëna me armë në Durrës dhe ishin pasur me plagpsjen e një personi.

Por policia e Durrësit bën me dije se plagosja nuk ka ndodhur me armë, por me biçak.

I lënduari është identifikuar si 31-vjeçari me iniciale B.M, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Durrësit.

Ai u qëllua me thikë nga shtetasi I.V., gjatë një konflikti për motive të dobëta, ndërsa autori është vënë në pranga.

“Rreth orës 19:50, në urgjencën e spitalit rajonal të Durrësit, ka shkuar për të marrë ndihmë mjekësore, shtetasi B. M., 31 vjeç, banues në fshatin Bisht Kamëz, Durrës, pasi dyshohet se është dëmtuar lehtë, me mjet prerës (biçak), nga shtetasi I. V., gjatë një konflikti për motive të dobëta, ndërmjet këtyre dy shtetasve.

31-vjeçari është jashtë rrezikut për jetën, kapet në kohë rekord autori.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti”, thuhet në deklaratën e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga